Festyn Wyszehradzka Watra na stadionie w Jabłonce

Festyn Wyszehradzka Watra na stadionie w Jabłonce 

W sobotę 14 lipca 2018 r. o godz. 17:00 na plenerowej scenie odbył się koncert zespołów regionalnych z Polski, Słowacji, Czech i Węgier. Koncert pozostający w klimacie kultury Karpat przybliżył jej bogactwo (melodie, instrumenty, stroje itp.)

Fotorelacja – Jan Ciepliński

Publiczność z zainteresowaniem oglądała występy wszystkich zespołów i nagradzała je brawami. Jak w poprzednich latach podczas Międzynarodowego Festiwalu „Na pograniczu kultur w Jabłonce na Orawie” na stadionie królowały wielobarwność strojów, rozmaitość melodii, różnorodność tańców.
W koncercie udział wzięli m.in.: Zespół Regionalny „Małolipnicanie” (Lipnica Mała),  „Tibor Németh” z Nagymányok (Węgry), „Kičera” z Lendaku (Słowacja), Jan Karpiel-Bułecka i Przyjaciele (Zakopane).
Jak zwykle z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem koncert prowadził Jan Świdroń, umiejętnie wprowadzając publiczność w klimat występów poszczególnych zespołów.
O godz. 19:00 wystąpił zespół Baciary. Mimo deszczu i chłodu publiczność nie zawiodła. Wszyscy bawili się wspaniale, mimo parasoli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *